Теодора е ПСИХОЛОГ и ЛОГОПЕД.
Завършила е Нов Български Университет.
Сертифицирана в редица семинари и има участие в конференции, касаещи емоционалния и психичен свят на хората. Някои, от тях са:
- Семинар на Институт за психодраматични практики „ Хирон“, на тема: „Пътуване към себе си – първи опит в психодрама“.
- Онлайн семинар, на тема: „Иновативни подходи в психодиагностиката и консултирането на деца и юноши в условията на пандемия“.
- Майсторски клас на Институт за терапия и експресивни изкуства, на тема: „Арттерапя с глина“.
- Конференция на Военномедицинска Академия, на тема: „Дни на психологичната помощ в болнична среда“.
- IX Национална Конференция по психотерапия на Българска асоциация по психотерапия, на тема: „Субектите в психотерапията“.
- X Национална Конференция по психотерапия на Българската асоциация по психотерапия, на тема: „Работа с липсващото“.
- Втора международна конференция „Допълваща и алтернативна комуникация“, на Фондация Асист помагащи технологии.
- Уъркшоп „Обучителни електронни ресурси в електронното здравеопазване“, по проект „Развитие на онлайн обучителна среда за Електронно здравеопазване“.
- Онлайн конференция „Дни на психологичната помощ в болнична среда – 2020 „Психосоматика“.
- Целодневно обучение „Емоционална интелигентност“, към Академия за емоционална интелигентност.
- Целодневно обучение „Езикът на тялото“, към Академия за емоционална интелигентност.
Теодора е председател на спортен клуб, изучаващ бойното изкуство Карате. Смята, че философията на карате, съчетана със знанията на науката за психиката и емоциите е в състояние да променя и обогатява вътрешния ни свят.
Умението за емоционална саморегулация, осъзнатостта и уважението са сред основните ценности, които Теодора развива у децата, по пътя им към по-щастлив и изпълнен с хармония живот. Срещите й с тях я вдъхновяват да вижда и да насочва към красотата на света всеки, който е погледнал в не толкова красива посока.
Както Екзюпери казва в любимата и книга: „…Възрастните обичат цифрите. Когато им разправяте за някой нов приятел, те никога не ви питат за най-същественото. Никога не ви казват: „Как звучи гласът му? Какви игри предпочита? Събира ли пеперуди?“ Те ви питат: „На каква възраст е той? Колко братя има? Колко килограма тежи? Колко печели баща му?“ Едва тогава смятат, че вече го познават…“