СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ, УВЕДОМЯВАМЕ ВИ, ЧЕ ДЕСИСЛАВА ДАМЯНОВА ПРЕУСТАНОВЯВА ИНДИВИДУАЛНИТЕ КОНСУЛТАЦИИ!

НА ТИЙНОВЕТЕ ИМ ТРЯБВА 6 ЧАСА СЕДМИЧНО ВНИМАНИЕ ОТ СЕМЕЙСТВОТО

Навлизането на децата в пубертета е изпитание както за младежите, така и за техните родители. Това важи с пълна сила в днешното забързано време. Мащабно международно изследване е установило, че за да не излизат нещата извън контрол, на тийновете им трябват 6 часа седмично внимание от страна на семейството, пише Дейли телеграф.

Мащабно международно изследване доказа, че децата до 11-годишна възраст не се влияят, що се отнася до успехите им в училище, от липсата на родителско внимание.

Подрастващите деца не променят емоционалното състояние или поведението си, ако семейството им няма достатъчно време да е постоянно около тях. Това според изследването се дължи на факта, че светът е все още нов за тях и децата до 11 години все още го изучават.

Не така стоят нещата за тийнейджърите. За тях времето с майките и бащите им е от съществено значение. В тази възраст децата се оформят като завършени личности и имат нужда от пример за подражание.

Изследването е показало по категоричен начин, че шест часа семейно време седмично намалява лошото поведение, приема на алкохол и наркотици, а успехът в училище се повишава.

Съвместно проучване на учените от университета на Торонто и университета в Боулинг грийн в Охайо е направило анализ на дневници за разпределението на времето на национално представителна извадка деца, с отделяното от родителите им време и резултатите им, когато децата са били на 3 до 11 години през 1997 година, и през 2002 година, когато те са били на възраст от 12 до 17 години.

Взета е под внимание от експертите разликата от активно прекарано време с децата - разговор или някакво занимание, и простото стоене в една стая заедно с тях. Най-голямо внимание върху децата е имал стресът при майката.

Изводите в изследването показвали, че когато жените чувстват съмнения, че не отделят достатъчно време за рожбите си, могат да направят положението още по-лошо. Децата усещат тяхната тревожност и тя им влияе в негативна посока.

 

Източник: ezine.bg

Какво казват нашите клиенти

Запишете се за нашият бюлетин като оставите имейл адреса си