СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ, УВЕДОМЯВАМЕ ВИ, ЧЕ ДЕСИСЛАВА ДАМЯНОВА ПРЕУСТАНОВЯВА ИНДИВИДУАЛНИТЕ КОНСУЛТАЦИИ!

6 ПРИЗНАКА, ЧЕ СТЕ СОЦИОПАТ

Социопатите ходят между нас всеки ден. Те са членове на семейството ни, наши любими и колеги. Тези хора обитават различен психологически свят, където съвестта, любовта и разкаянието не съществуват.

Ако прочетете този списък и припознаете някой свой близък като социопат, не предполагайте, че този човек ще се промени. Това е разстройство на личността без лечение. Въпреки че ще е трудно да направите това, най-добрият начин да се защитите е просто да си тръгнете.

1. Повърхностен чар

Някои хора изглежда имат по-голям чар от други. В някои случаи изразният чар е червен флаг, който показва социопатията. Социопатите не изпитват същата любов, съпричастност и угризения, които имат невротипичните (несоциопатични) хора. И тъй като социопатите растат без съзнание (или губят съвестта си поради детска травма или други фактори), те осъзнават, че не реагират и не чувстват както другите. Те знаят, че са различни. За да прикрият странността си и да получат това, което искат от другите, те се учат как да действат, за да бъдат приети  в обществото. Техният чар е като „огледало” за онези, които те срещат. С други думи, те събират факти за другите и използват тези факти, за да бъдат припознати като „сродни души” с еднакви интереси и едни и същи ценности. Ако имате някой, който изглежда  има същия вкус като вас за музиката и киното, едни и същи цели в живота и същото ниво на честност и морал, които имате и вие, може и да сте късметлия. Но въпреки това, тъй като един на всеки двадесет и пет души са социопати, които действат на принципа на „огледалото”.

2. Егоизъм

Социопатите имат голямо егото. Тяхната липса на емоционална дълбочина и неспособност за любов са характеристики, които често са използвани като тайни оръжия в битките, които водят срещу онези, които искат да манипулират и / или да разрушат. Това чувство за невероятно доверие може да изглежда много вълнуващо на пръв поглед. В края на краищата обществото често възнаграждава тези, които се движат през живота в състояние на очевидно самолюбие. Това може да се възприема като „алфа” характеристика. Признаците на едно его, което има нарцистични черти (социопатите също са нарцистични), се хвалят с външния вид, суетата, хвалят с позитивни срещи с известни личности или други VIP персони и се хвалят за сексуални постижения и / или експлоатации. Това чувство за силен егоизъм се простира до грандиозност и това е сигнал, че нещо не е наред с човека. Усещането на социопатите за собствените им способности или красота е невероятно повишено, което означава, че той или тя ще постави други на по-ниско равнище. Ще бъдете под тях и всички останали. Вие сте там, за да бъдете водени от кукловодския майстор, който ви е избрал за играчка. Социопатите определено се наслаждават на омразата към другите и този вид тормоз е показателен за егоизма.

3. Търсач на силни усещания

Социопатите живеят в състояние на постоянна скука, тъй като техният вътрешен живот практически не съществува. Повечето социопати търсят постоянно стимулиране, за да компенсират емоциите, които не са способни да усещат, както и скучните емоции, които изпитват. За тях скуката е най-голямото им предизвикателство в живота. Гневът обикновено е най-силната емоция, която чувства един социопат. Той или тя може дори да иска да се ядоса, тъй като е по-добре да чувства нещо, отколкото да се чувства скучно. Ако някой в живота ви на свой ред създава драматични сцени често, той може да бъде социопат, който се опитва да получи достъп до усещане чрез гняв. Търсенето на силни усещания може да се случи по много начин – от жонглиране на с многобройни романтични връзки до безразсъдно шофиране и злоупотреба с наркотици и алкохолизъм. Истината е, че много социопати злоупотребяват с наркотиците и алкохола редовно. За тях е по-лесно да имат достъп до емоции, когато са под влияние на някакъв вид опиат, защото това убива скуката. В противен случай те изпитват чувство на празнота, което е депресиращо и неприятно. Голяма част от лошото поведение на социопатите, включително нарушаващи закона измами, са свързани с облекчаване на скуката и достъп до по-силни усещания.

4. Чести лъжи

Всички ние трябва да лъжем до известна степен, за да функционираме в обществото. Въпреки това, повечето от нас се опитват да бъдат честни. Съвестта ни ни подтиква да избягваме да лъжите, когато можем. Тези, които лъжат много, дори когато това не е абсолютно необходимо, е далеч по-вероятно да са социопати. Тъй като не са обременени с вина, социопатите лъжат постоянно в живота си. Всеки получава различна версия на социопата, която е персонализирана само за тях. Всеки вижда различна маска. Една маска може да бъде обличана за група, докато друга може да се носи за любовник или бивш любовник. Някои по-слабо функциониращи социопати имат голяма трудност да поддържат лъжите си. Когато бъдат хванати, те ще се опитат да пренапишат историята или да променят темата. Лъжите са и отбранителни механизми. Те предпазват социопатите от това, от което се страхуват – да бъдат изложени. Животът на един социопат може да се оприличи на видео игра. Хората около социопатите не са обичани или уважавани от тях. Те могат да бъдат харесавани, но те са просто символи и могат да бъдат заменени от други хора. Те ще бъдат използвани, независимо дали са оценени като добра компания или тайно мразени. Всички, включително семейството и съпрузите, ще бъдат използвани за достъп до неща, които социопатът иска. При социопатите няма наистина йерархия! Следователно един социопат има толкова голяма вероятност да използва и лъже съпруга си или съпругата си, както би използвал приятел, майка си или случаен минувач на улицата.

5. Нямате чувство за вина или чувство за отговорност

Серийните убийци например са соиопати. Те имат достъп до силни усещания, свързани с техните престъпления, без да изпитват усещане за морална грешка или лична отговорност. Социопатът не може да почувства болката ви. Тази вина е придружена от липса на срам и нулево чувство за отговорност и това е една от основните причини, поради които повечето социопати изглеждат много незрели. Те изглеждат замразнали в юношеството си. Те могат да твърдят, че искат да се справят по-добре в бъдеще и да бъдат много правдоподобни, когато го направят. Те обаче просто не могат да се научат и тяхната импулсивност и желание да спечелят в играта на живота винаги ги кара да повтарят едни и същи грешки. Вината не ги докосва и не ги узрява. Те са диви същества, които се съсредоточават върху задоволяване на апетита и желанията. По отношение на вътрешния живот, те са лишени от срам, вина и угризения. Това ги прави опасни хора, независимо дали са насилствено настроени или не.

6. Липса на емпатия

Нормалните хора изпитват емпатия. Те преживяват болката на другите и са  съпричастн и с чуждите трагедии. Тъй като социопатите рядко се поставят в обувките на никого, те не изпитват това чувство за човечество и единство. Поради този недостатък те могат да правят фалшиви обещания на други, без да усещат болката на онези, които мамят. Ако някой в живота ви направи много обещания и тези обещания просто не се сбъднат, може би трябва да приемете, че този човек има антисоциално разстройство на личността. Независимо дали става въпрос за мъж, който говори за брак, но никога не успява да стигне до олтара или колега, който ви обещава отдавате на кредит на голям проект и след това да го осакати на гърба на фалшивите обещания.

 

Източник: debati.bg

Какво казват нашите клиенти

Запишете се за нашият бюлетин като оставите имейл адреса си